Cohiba

22 znaleziony

Cohiba

Cohiba jest zdecydowanie najbardziej prestiżową marką cygar na świecie. Początkowo produkowano je wyłącznie osobiście dla Fidela Castro i służyły jako prezenty dla przywódców państwowych, co przyniosło im sławę i duże znaczenie jako symbol statusu. W 1967 roku produkcja została przeniesiona do nowoczesnej, pięknej fabryki "El Laguito," która znajduje się w samym sercu dzielnicy willowej "Miramar" w Hawanie. W 1982 Cohibas zaczęły być sprzedawane na wolnym rynku. Początkowo zakres został ograniczony do średniej intensywności Linea Clasica. Później został poszerzony o średnią intensywność
Linea 1492. Następnie, w 2007 roku, cudownie aromatyczna i średnio intensywna Linea Maduro 5 została dodana do tej marki. Wszystkie tytonie Maduro 5 są fermentowane przez 5 lat, dlatego mają one wyraźnie mocny, ciemny kolor. W 2010 roku linia super-premium Behike (Linea Behike) została wprowadzona jako uzupełnienie standardowego portfela cygar Cohiba. Cohiba BHK zawiera dodatkową czwartą warstwę tytoniu ("Medio Tiempo"). Żadne inne kubańskie cygara nie mają więcej niż 3 warstwy tytoniu. Wszystkie cygara Cohiba Behike są bardzo silne i nie nadają się dla początkujących palaczy- są to cygara dla doświadczonego palacza hawańskich cygar. Tytoń do cygar Cohiba fermentuje się trzy razy, co stanowi raz więcej niż w innych rodzajach tytoniu. Ten specjalny zabieg sprawia, że ​​Cohiba jest Królową kubańskich cygar.

Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT.. Bezpłatna wysyłka od 105zł. . Dla wartości zamówienia poniżej 105zł. dodatkowo koszty wysyłki dochodzą. Ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi.