Prometheus

Prometheus

Pod kierownictwem założyciela Keitha Parka, Prometheus stał się jednym z najbardziej zaufanych dostawców doskonałych humidorów i akcesoriów w branży cygar. Kładąc nacisk na unikalny styl i jakość konstrukcji, każdy produkt Prometheus oferuje swoją własną magię, dzięki której Prometheus stał się ulubieńcem miłośników cygar na całym świecie.

Nazwa
Mityczna opowieść o Prometeuszu przetrwała jako opowieść o wytrwałości i aspiracjach. Wczesne greckie tradycje przedstawione przez Hezjoda i Ajschylosa mówią o bohaterskim Prometeuszu kradnącym ogień potężnemu Zeusowi, aby przekazać go ludzkości. Gdy ogień zrodził cywilizację, Prometeusz w zamian cierpiał wieczny gniew Zeusa.

Przez wieki mit Prometeusza znalazł uznanie w wersetach Goethego i Shelleya, muzyce Beethovena i artystycznych dziełach Michała Anioła, Tycjana, Reubensa i innych. Być może inspiracją jest sens poświęcenia dla dobra ludzkości. To bezkompromisowe poświęcenie, które pobudzało wyobraźnię na przestrzeni dziejów, jest z pewnością sercem każdego produktu marki Prometheus.



Historia Marki Prometheus
Prometheus pojawił się na scenie w 1992 roku, aby rzucić wyzwanie starej gwardii producentów specjalizujących się w zapalniczkach i akcesoriach do cygar. Prometheus szybko awansował w szeregach, stając się jednym z najbardziej zaufanych źródeł stylowych, wysokiej jakości akcesoriów do cygar dostępnych na rynku. Jednak historia naprawdę zaczyna się lata wcześniej od koreańskiej firmy KGM zajmującej się zapalniczkami.

Rodzina Keitha Parka przeniosła się do Stanów Zjednoczonych w latach 80. i nadal budowała nazwę KGM. Na początku lat 90-tych Park pracował dla firmy rodzinnej i pomógł wprowadzić nową linię wysokiej klasy zapalniczek i akcesoriów pod nazwą Prometheus. Chociaż początkowe oferty były ograniczone pod względem wielkości i różnorodności, spotkały się z wystarczającym zainteresowaniem ze strony przemysłu cygar, aby zagwarantować, że Prometheus zostanie na rynku.

Humidory Prometheus od razu stały się hitem i po raz kolejny wydawało się, że stary dobry Prometeusz obdarowuje świat prezentami. Po tym sukcesie rodzina Parków wspólnie zdecydowała podzielić Prometheusa i KGM w oddzielne jednostki. Po osiągnięciu porozumienia, które postawiło go na stanowisku dyrektora generalnego Prometheusa, Keith Park kierował firmą w górę.

Podczas tego wzrostu Park nawiązał wieloletnią współpracę z Carlosem Fuente Jr., od sławnego Arturo Fuente, w wyniku której powstała specjalna edycja humidorów i cygar pod nazwą God of Fire. To dodatkowo zwiększyło prestiż Prometheusa, pomagając uczynić markę jedną z najbardziej szanowanych pośród tych istniejących obecnie. Nigdzie indziej legendarne połączenie formy i funkcji Prometheus nie jest bardziej widoczne niż linia znakomitych humidorów tej marki.


Humidory
Humidory Prometheus są prawdopodobnie najbardziej znane z pięknych lakierowanych wykończeń, luksusowych komponentów i solidnej kontroli nawilżania. Każdy z tych atrybutów dorównuje innym wysokiej klasy humidorom, co stanowi atrakcyjną, a jednocześnie wysoce wydajną opcję dla każdego miłośnika cygar.

<PD48 &&>

Każdy humidor Prometheus ma nieskazitelne wnętrze z okoume, drewna prawie bez aromatu, który mógłby wpływać na cygara, i które zapewnia również niezwykle wydajne wchłanianie wilgoci. Wilgotność jest kontrolowana przez nawilżacz Prometheus Optima we wszystkich modelach stacjonarnych. To urządzenie sprawia, że ​​nawilżanie cygar jest niezwykle łatwe. Wystarczy odrobina wody destylowanej i roztworu nawilżającego, a nawilżacz zrobi resztę.

<PD49 &&>

Humidory biurkowe Prometheus zawierają również higrometr cyfrowy Prometheus Hygro 3. Ten kompaktowy gadżet mierzy wilgotność z dokładnością do 3 procent, a temperaturę z dokładnością do 1 stopnia. Obecna jest również data i godzina z funkcją alarmu, dzięki czemu możesz śledzić, kiedy należy napełnić nawilżacz. Hygro 3 zawiera funkcję pamięci, dzięki czemu można sprawdzić podwyższenia i spadki zarówno wilgotności, jak i temperatury.

<PD50 &&>

Każdy humidor ma również bardzo duże zawiasy z niklowanego mosiądzu, zapewniające doskonałe otwieranie i zamykanie. Te eleganckie, ale bardzo wytrzymałe zawiasy zapewniają wytrzymałość i odrobinę luksusu we wnętrzu wszystkich humidorów Prometheus, od mniejszych opcji podróżnych po bogatą serię limitowaną.

<PD51 &&>

Podczas gdy limitowane humidory Prometheus są bardzo poszukiwane, Prometheus oferuje kilka linii wykwintnych, regularnie produkowanych humidorów, z których każdy ma odrębny wygląd i właściwości pasujące do prawie każdego wystroju.

Seria Platinum
Wizytówka linii Prometheus, te piękne kreacje zawierają najrzadsze egzotyczne okleiny stosowane przez doświadczonych rzemieślników we Francji. Humidory o pojemności 150 cygar są znane ze swoich precyzyjnych linii oraz uderzających kolorów i wykończeń. Macassar, Walnut Burl, Blue Sycamore, Yellow Sycamore i Carbon Fibre to legendarne ulubione produkty.

Seria Milano
Jeśli seria Platinum jest wizytówką, to Milano jest sentymentalnym faworytem. Te przyjemne humidory mają podobny wygląd do humidorów z serii Platinum, ale są one mniejsze i mają nieco bardziej zaokrąglone krawędzie. Dwie dostępne opcje, o pojemnościach 50 i 100, charakteryzują się klasycznym wyglądem, który stanowi idealny wybór dla prawie każdego domu lub biura. Dostępne w różnych okleinach, z których najpopularniejsze to Macassar i Orzech.

Seria Octagon
Dla tych, którzy chcą odejść od klasycznego kształtu humidora, Prometheus oferuje kuszącą serię Octagon. Pięknie nachylone kąty łączą się, tworząc ośmiokątne piękno, które zapewnia natychmiastowe ulepszenie każdego wystroju. Te ulubione przez koneserów humidory mają pojemność na 50 cygar i są dostępne w wersjach z Orzecha Włoskiego, Palisandru i najlepiej sprzedającego się Macassar.

Seria Podróżna
Prometheus wie, że nie zawsze chodzi o relaks przy dobrym cygarze w domu, więc Keith Park i jego zespół oferują wyśmienitą serię Travel dla miłośników podróży. Te humidory o pojemności do 10 cygar są wyposażone w okrągły nawilżacz Prometheus Optima Travel.





Unikalną cechą oferowaną tutaj są drewniane przekładki, które można obrócić na bok i umieścić na górnej części cygar, aby utrzymać je na miejscu podczas ruchu. Do każdego humidora dołączony jest ochronny futerał podróżny, dzięki czemu cudownie błyszczące wykończenie pozostaje nieskazitelne bez względu na to, gdzie się wybierasz.

Prometheus Bez Ograniczeń
Humidory Prometheus oferują charakterystyczny styl, niezawodne nawilżanie i ogólny luksus, który powinien spodobać się wszystkim, niezależnie od gustu. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż sięgnięcie do humidora Prometheus i wybranie cygara, którym będziesz się cieszyć, rozważając dziedzictwo Prometeusza, dawcy ognia.



Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT.. Bezpłatna wysyłka od 135 zł . Dla wartości zamówienia poniżej 135 zł dodatkowo koszty wysyłki dochodzą. Ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi.