Zapalniczki

Zapalniczki

Zapalniczki nie tylko stanowią źródło ognia, ale mogą także wnieść odrobinę stylu, a nawet ekscytację do palenia cygar. Zapalniczki są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, zaprojektowane do różnych celów, dostosowanych do szczególnych potrzeb palaczy cygar i fajki. Chociaż osobiste preferencje ostatecznie zdecydują o wyborze zapalniczki, jest kilka interesujących punktów, które pomogą Ci wybrać odpowiednią zapalniczkę.


Rodzaje Zapalniczek
Każda zapalniczka niewątpliwie zapewni co najmniej odpowiedni płomień do zapalenia cygar, jednak nie wszystkie zapalniczki są idealne do zapalania cygar. Zapalniczki generalnie należą do jednej z dwóch kategorii: benzynowych lub butanowych. Tylko jedna jest odpowiedniejsza dla zapalania cygar.

Benzyna
Zapalniczki benzynowe, znane również jako zapalniczki płynne, oferują prosty układ zapłonowy, który łączy w sobie benzynę, krzemień i knot. Ten klasyczny design sprawia, że ​​tego typu zapalniczki są łatwe w użyciu i trwałe. Wiele projektów zapalniczek benzynowych, takich jak kultowa zapalniczka Zippo, zapewnia niezawodny, ​​odporny na wiatr płomień. Chociaż te zapalniczki mają swoje zalety, pozostałości benzyny mogą negatywnie wpływać na smak tytoniu. Dlatego zapalniczki benzynowe nie są zalecane do zapalania cygar lub fajki.

Butan
W przeciwieństwie do zapalniczek benzynowych na bazie cieczy, zapalniczki te wykorzystują prawie bezwonny i pozbawiony smaku gaz pod ciśnieniem. Zapewnia to czystsze spalanie, które będzie miało mniejszy wpływ na Twoje cygara, dzięki czemu możesz lepiej delektować się wszystkimi subtelnościami tytoniu. Zapalniczki butanowe są wyposażone w tradycyjny zapłon z kołem krzemieniowym lub bardziej powszechny obecnie system piezoelektryczny. Oferują również szerszą gamę stylów do wyboru. Ponieważ jednak wszystkie zapalniczki butanowe są pod ciśnieniem, wiele z nich nie będzie działać wydajnie na wysokości około 3000 metrów lub powyżej. Tak więc, jeśli jest to dla Ciebie ważne, będziesz potrzebować zapalniczki przystosowanej do wyższych wysokości.

Istnieją również zapalniczki butanowe zaprojektowane specjalnie do cygar. Te zapalniczki często mają szersze lub wielokrotne płomienie, aby lepiej pokryć powierzchnię wymaganą do prawidłowego zapalenia cygara. Mogą być również wyposażone w większe zbiorniki paliwa, okienka poziomu paliwa, wbudowane obcinacze do cygar, a nawet rozkładane obcinacze gilotynowe. Jedną z wad zapalniczek do cygar jest to, że te dodatkowe cechy mogą sprawić, że zapalniczki będą większe i cięższe, a w konsekwencji mniej wygodne do noszenia.Niewiele wad, które mogą mieć zapalniczki butanowe, jest znacznie przewyższanych przez ich zalety, zapewniają one najlepszą formę, funkcję i wygodę. Większość zapalniczek do cygar oferowanych przez HumidorDiscount to zapalniczki butanowe wielokrotnego napełniania, co daje Ci dynamiczną kolekcję wysokiej jakości zapalniczek do wyboru.

Style Płomienia

Wraz z ewolucją zapalniczek butanowych dostępne są również różne style płomienia. Każdy styl nadaje wyjątkowy charakter zapalaniu cygar, oferując różnorodne opcje, które najlepiej odpowiadają Twoim gustom.

Miękki Płomień

Jest to tradycyjny styl płomienia występujący zarówno w zapalniczkach krzemiennych, jak i piezoelektrycznych. Ponieważ większość miękkich płomieni nie jest odporna na wiatr, zapalniczki wykorzystujące ten rodzaj płomienia są najlepsze do użytku w pomieszczeniach. Pomijając to ograniczenie, zapalniczki z miękkim płomieniem mogą nadać cygarom elegancji i nostalgii. Doskonałym przykładem jest luksusowa S. T. Dupont Ligne.

Bezpłomieniowe
<PD10 &&>

Bezpłomieniowe zapalniczki wykorzystują unikalny wiatroszczelny element grzejny, który wytwarza ciepło przy niewielkim lub zerowym płomieniu. Niestety projekt generalnie nie działa dobrze z cygarami. Brak płomienia może sprawić, że proces zapalenia cygara będzie bardziej złożony, a co za tym idzie, paliwo będzie szybciej spalane. Chociaż istnieją bezpłomieniowe zapalniczki przeznaczone do cygar, elementy grzejne często mogą zostać zakłócone przez spadający popiół i resztki cygara. Dlatego też zapalniczki bezpłomieniowe nie są generalnie zalecane do użytku z większymi cygarami, ale stanowią doskonałą opcję do zapalania ulubionych cygaretek.

Żarowa
<PD11 &&>

Zdecydowanie najpopularniejszy dziś wybór dla miłośników cygar, zapalniczki oferują silny płomień strumieniowy. Bardziej skoncentrowane ciepło sprawia, że ​​zapalanie cygar jest równomiernie szybkie i łatwe. Ich wysoka odporność na wiatr sprawia również, że zapalniczki żarowe, takie jak popularna Zapalniczka Strumieniowa adorini, są najlepszą opcją do użytku na zewnątrz. Wiele zapalniczek oferuje wiele płomieni strumieniowych do bardziej wydajnego zapalania cygara. Niektóre z tych zapalniczek mają dwa lub więcej płomieni i mogą używać paliwa butanowego nieco szybciej niż zwykłe zapalniczki. Dlatego najlepiej jest zawsze mieć pod ręką dodatkową puszkę butanu premium.


Decydując się na styl płomienia, który najbardziej Ci odpowiada, zastanów się, gdzie najczęściej możesz cieszyć się swoimi cygarami; czy będzie to na zewnątrz? wewnątrz? na wysokościach? Czy jest wietrznie? itp.

Konserwacja Zapalniczki
Niezależnie od wybranego stylu zapalniczki wielokrotnego napełniania; od czasu do czasu będziesz musiał przeprowadzić konserwację zapalniczki, aby zapewnić jej ciągłą wydajność i żywotność. Niektóre elementy, które chcesz mieć w gotowości, obejmują:
- Paliwo: wysokiej jakości butan (gaz) lub benzyna (płyn)
- Krzemienie: używaj tylko odpowiedniego rozmiaru dla swojego modelu zapalniczki
- Knot: używany tylko do zapalniczek benzynowych
- Mały śrubokręt: dla łatwiejszej regulacji płomienia, zdejmowania osłony paliwa, wymiany krzemieni i odpowietrzania zbiornika paliwa
- Ściereczka do polerowania: Aby zapalniczki były czyste i świetnie wyglądały

Konserwacja zapalniczek jest szybka i łatwa. Na przykład, aby napełnić zapalniczkę butanową, po prostu przytrzymaj zawór napełniania zapalniczki do góry i puszkę z dyszą butanu do góry nogami. Dociśnij dyszę do zaworu napełniania zapalniczki i przytrzymaj, licząc do pięciu. To takie łatwe.

Czasami może zajść potrzeba oczyszczenia kieszeni powietrznej, która mogłaby powstać w zbiorniku paliwa po kilkukrotnym tankowaniu. Jeśli masz zapalniczkę, która się nie zapala lub wydaje się, że nie napełnia się prawidłowo, przyczyną jest najczęściej nadmiar powietrza w zbiorniku! Wystarczy mały śrubokręt, aby nacisnąć zawór napełniania, aż całe powietrze i pozostały butan zostaną uwolnione. Pamiętaj tylko, aby podczas odpowietrzania zbiornika skierować zawór z dala od twarzy! Uzupełnij butanem i zapalniczka powinna być gotowa do pracy. W razie potrzeby powtórz ten proces.

Zawsze sprawdzaj instrukcję obsługi zapalniczki podczas wykonywania konserwacji i oczywiście nigdy nie napełniaj ani nie pracuj z zapalniczką w pobliżu otwartego ognia. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Zapalniczki a zapałki
Uwielbiane przez purystów, cedrowe zapałki do cygar dostarczają unikalnych wrażeń, które mogą wzmocnić początkowy smak i aromat cygara, a także dają wielką szansę na popisanie się zapaleniem zapałki i pięknym płomieniem, który zapala cygaro.


Zapałki do cygar są popularne w salonach, ale po prostu nie radzą sobie dobrze na zewnątrz, zwłaszcza w wietrzne dni. Chociaż nie musisz martwić się o utratę pudełka z zapałkami, jak w przypadku zapalniczki, nadal istnieje ryzyko, że zapałki zmokną lub się zepsują. Ponadto, gdy zapałka spełni swoje zadanie, należy ją bezpiecznie usunąć, a to może być frustrujące, zwłaszcza gdy jesteś w drodze.

Paski lub patyczki cedrowe oferują podobnie satysfakcjonujące wrażenia jak zapałki cedrowe, ale paski nadal muszą być zapalane za pomocą zapalniczki lub zapałki. Dlatego w porównaniu do zapałek i pasków cedrowych zapalniczki oferują po prostu większą elastyczność i wygodę. Niekoniecznie oznacza to, że zapalniczki są lepsze niż zapałki lub paski cedrowe. Zapalniczki oferują po prostu inne wrażenia. Zawsze możesz użyć zapalniczki, aby zapalić patyczki cedrowe. Tylko Ty możesz zdecydować, które narzędzie jest odpowiednie w danym czasie i miejscu, w którym chcesz zapalić cygaro.

Znajdź Swój Ogień
Dzięki takim funkcjom, jak zintegrowane obcinacze do cygar, okienka poziomu paliwa i łatwe do trzymania wykończenia, zapalniczki zapewniają doskonałą funkcjonalność i wyrafinowany design. Znajdziesz jedną na każdą okazję, w tymt zapalniczki o gładkiej powierzchni, które możesz wygrawerować. Istnieje zapalniczka idealna dla Ciebie, tylko czekająca na odkrycie. Obejrzyj więc już dziś kolekcję zapalniczek HumidorDiscount i znajdź swoje najlepsze źródło ognia.

Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT.. Bezpłatna wysyłka od 450 zł . Dla wartości zamówienia poniżej 450 zł dodatkowo koszty wysyłki dochodzą. Ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi.