Cohiba humidors Montecristo, Habanos

Cohiba humidors Montecristo, Habanos

Habanos SA jest siłą napędową wszystkich dzisiejszych bardzo poszukiwanych kubańskich cygar. Aby uzupełnić to, co najlepsze z kubańskich marek, Habanos SA oferuje humidory, które koncentrują się na kultowym wyglądzie, estetyce i trwałym dziedzictwie cygar premium. Wśrod tych legendarnych cygar królują Cohiba i Montecristo.

Cohiba
Cohiba stała się standardem, według którego oceniane są wszystkie cygara premium. Dla palaczy cygar i wielu osób niepalących nazwa Cohiba sugeruje najwyższą jakość i status. Każdy humidor Cohiba jest nasycony niepowtarzalnym charakterem i historią tej wiodącej na świecie marki cygar.


Powstanie marki Cohiba
Chociaż Cohiba jest królem wszystkich kubańskich cygar, ta marka jest stosunkowo nowym graczem na kubańskiej scenie cygar. Wiele kubańskich marek wywodzi się z XIX wieku, podczas gdy Cohiba narodziła się w chaotycznych latach 60.

Krążą legendy o pochodzeniu cygar Cohiba, ale najpopularniejsza historia opowiada o tym, jak jeden z ochroniarzy kubańskiego dyktatora Fidela Castro dał Castro cygaro od lokalnego producenta cygar. Mieszanka tytoniu tak zafascynowała Castro, że połączył on najlepszych mistrzów kubańskich cygar, aby stworzyli oni cygara będące jego osobistą mieszanką.

Aby lepiej zapewnić jakość cygar, Castro przeniósł produkcję do posiadłości zamienionej na fabrykę cygar w Hawanie, do obecnie legendarnej fabryki El Laguito. Cały najlepszy tytoń na Kubie został wysłany do fabryki, gdzie wyśmienity zespół zwijaczy cygar stworzył ekskluzywne cygara dla Castro, które noszą nazwę Cohiba. Słowo „Cohiba” jest słowem wywodzącym się z języka Taino rdzennych mieszkańców Kuby zwanych Arawak i opisuje ono wiązkę liści, którą wdychali przez nos. Ta wiązka ewoluowała w to, co obecnie znamy jako nowoczesne cygaro.

Pierwsze cygara Cohiba pojawiły się w 1966 roku i szybko stały się wizytówką Fidela Castro, prezentowaną kubańskim VIP-om i zagranicznym dostojnikom. Wieść o imponujących cygarach szybko się rozniosła, a marka Cohiba została oficjalnie wprowadzona w 1968 roku. Wraz z oficjalnym międzynarodowym wydaniem cygar Cohiba w 1982 roku, Cohiba stała się już najbardziej znaną marką cygar na świecie i posiada ona ten status do dnia dzisiejszego.
Humidory Cohiba

Przy tak barwnej przeszłości to naturalne, że humidory powinny do niej pasować. Możesz uczcić tę najwspanialszą markę cygar wszech czasów dzięki humidorowi, który zawiera kultowe kolory i wzornictwo Cohiba, z tymi samymi wyszukanymi szczegółami, które sprawiły, że legendarne cygara są tak pożądane przez kolekcjonerów na całym świecie.


Każdy humidor zawiera luksusowe elementy zewnętrzne i elegancko wyrafinowane wnętrze, które zapewniaja cygarom optymalne miejsce do spoczynku, utrzymuje cenne cygara zawsze stale nawilżane i gotowe do palenia. Zapoznaj się z ofertą HumidorDiscount humidorów Cohiba, aby dowiedzieć się więcej o idealnym miejscu dla Twoich ulubionych cygar.

Montecristo
Chociaż Cohiba jest prawdopodobnie najbardziej znaną marką, żadna rozmowa na temat kubańskich cygar nie byłaby kompletna bez Montecristo. Renomowana marka Montecristo, ulubiona przez koneserów cygar od samego początku, oferuje wyrafinowaną i bezkonkurencyjną jakość. Każdy humidor Montecristo odzwierciedla ten wyjątkowy charakter, który jest głęboko zakorzeniony w historii marki.


Historia Montecristo
Cygara Montecristo pojawiły się w 1935 roku, kiedy kubański przedsiębiorca Alonso Menéndez zdecydował, że jego niedawno przejęty biznes cygar potrzebuje nowej linii cygar, która zyska rozgłos ze względu na swoją jakość i charakter. Gdy pojawiło się nowe cygaro, potrzebna była tylko przyciągająca uwagę nazwa.

Legenda głosi, że XVII-wieczna opowieść „Hrabia Monte Christo” Aleksandra Dumasa była ulubieńcem zwijaczy cygar, którzy słuchali książek, poezji i artykułów prasowych czytanych przez oficjalnych czytelników fabryki, zwanych lektorami. Menéndez polubił tytuł książki i został zainspirowany do skrócenia nazwy do po prostu Montecristo, wierząc, że będzie ona rezonować z klientelą.

Jak przewidział Menéndez, cygara Montecristo od razu stały się hitem i od tamtej pory uważane są za jedną z najbardziej szanowanych marek na świecie. Wyrafinowane, eleganckie i nasycone nutą zawadiackiego bohatera Dumasa, Montecristo to cygaro dla każdego konesera.

Humidory Montecristo
Dzięki znakomitej historii popartej nieustannym uwielbieniem koneserów na całym świecie, Montecristo jest idealnym wyborem dla tych, którzy cenią raczej skromne podejście niż to śmiałe lub krzykliwe. Humidory Montecristo oferują wysokiej jakości konstrukcję i pięknie wykończone detale.Humidory Montecristo są ubrane w wyszukane zestawienia kolorystyczne, które często naśladują wygląd pudełek cygar Montecristo. Od natychmiast rozpoznawalnego żółtego klasycznego humidora Montecristo po gustowne kombinacje wielokolorowe i wykończenia z naturalnego drewna, humidory Montecristo zapewnią stylowy i wysoce wyrafinowany dom dla Twoich cygar, który z pewnością będzie Twoją dumą i radością.

Inne Humidory Habanos
Oprócz prestiżowych marek Cohiba i Montecristo, w ofercie Habanos SA znajduje się wspaniała różnorodność innych światowej klasy cygar i akcesoriów. Od ulubionych fanów Romeo y Julieta i Trinidad po legendarne H. Upmann, Partagas, Hoyo de Monterrey i nie tylko, humidory Habanos SA pokażą wszystkim, że jesteś miłośnikiem cygar.


Każdy z profesjonalnie wykonanych humidorów oferuje piękne projekty zewnętrzne oraz wewnętrzne przestrzenie idealne do przechowywania najcenniejszych cygar. Od lakierów o wysokim połysku po ręcznie polerowane zawiasy i podszewkę z hiszpańskiego cedru, te humidory zapewniają nienaganną jakość i styl.

Humidory Habanos
Dzięki kolekcji humidorów, które łączą nostalgię kubańskiego złotego wieku cygar z precyzją i wyrafinowaniem nowoczesnych projektów i materiałów, Cohiba, Montecristo i inne humidory marki Habanos oferują najlepszy sposób na uczczenie miłości do najlepszych cygar świata.Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT.. Bezpłatna wysyłka od 450 zł . Dla wartości zamówienia poniżej 450 zł dodatkowo koszty wysyłki dochodzą. Ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi.