Nawilżacze & higrometry

Nawilżacze & higrometry

Dobry system nawilżania i higrometr mają kluczowe znaczenie dla utrzymania cygar w optymalnym stanie i w gotowości do przyjemnościz ich palenia. Nawilżacze wahają się od prostych nawilżaczy gąbkowych po systemy elektroniczne. Również higrometry są dostępne w tradycyjnych modelach analogowych oraz cyfrowych. Nie masz pewności, który jest odpowiedni dla Twojego humidora? Bez obaw, dlatego tu jesteśmy!

Dlaczego Nawilżacz Jest Konieczny?
Jest idealnie, kiedy cygara premium mają około 65% do 72% wilgotności względnej. Jeśli wilgotność jest zbyt niska, cygaro będzie się palić gorące i gorzkie. Tytoń może również stać się kruchy i pęknąć. Jeśli wilgotność jest zbyt wysoka, cygaro może palić się nierównomiernie lub może być trudne do pozostania zapalonym. Zbyt wilgotny tytoń może również puchnąć i pękać, a także rozwijać pleśń. Utrzymywanie cygar w nieco niższym zakresie wilgotności względnej jest idealne dla procesu leżakowania, ponieważ umożliwia to zmianę charakteru tytoniu bez obawy o szkodliwe skutki nadmiernego nawilżenia. Tak więc nawilżacze do cygar spełniają ważne zadanie utrzymywania stałego poziomu wilgotności, dzięki czemu możesz cieszyć się cygarami w dokładnie takim stanie, jaki zamierzał producent cygar.

Jak Działa Nawilżacz?
Podczas gdy różne typy nawilżaczy wykorzystują różnorodne konstrukcje i materiały, wszystkie nawilżacze działają głównie w ten sam sposób. Nawilżacz będzie miał pewne środki do zatrzymywania wody, zazwyczaj w postaci zbiornika lub materiału zatrzymującego wilgoć, takiego jak gąbka. Dzięki temu urządzenie może dodawać, a czasem nawet usuwać wilgoć z otoczenia, aby utrzymać prawidłowy poziom wilgotności.

Rodzaje Nawilżaczy
Dostępne są różne style, kształty i rozmiary nawilżaczy, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom w zakresie nawilżania. Chociaż typów urządzeń nawilżających, z których można wybierać, jest wiele, nawilżacze ogólnie można podzielić na jedną z dwóch kategorii: pasywne lub aktywne.

Nawilżacze pasywne tylko dodają lub równoważą wilgotność w przestrzeni na cygara. Te proste i łatwe w użyciu nawilżacze są popularne w humidorach biurkowych i podróżnych. Nawilżacze piankowe i jednorazowe zestawy nawilżające to przykłady powszechnie stosowanych nawilżaczy pasywnych. Zaawansowane technologicznie, samoregulujące się jednostki oparte na włókninie z polimeru akrylowego, takie jak luksusowy nawilżacz klasy premium firmy adorini, zapewniają doskonałą pasywną kontrolę wilgotności.


Inne, bardziej rozbudowane nawilżacze działają elektronicznie, zapewniając bardziej niezawodną kontrolę wilgotności. Te aktywne urządzenia nawilżające nie tylko wytwarzają niezbędną wilgotność, ale mogą ją śledzić, regularnie mierząc i dodając więcej wilgoci do atmosfery w razie potrzeby. Niektóre z nich wykorzystują również napędzane silnikiem wentylatory lub systemy zraszające, aby równomiernie rozprowadzać wilgoć w całej jednostce do przechowywania cygar. Nawilżacze elektroniczne są najczęściej używane w przypadku humidorów o większych rozmiarach.

Wybór Odpowiedniego Nawilżacza
Wybierając nawilżacz do swojego humidora, warto wziąć pod uwagę kilka punktów:

Rozmiar Przestrzeni
Jak duży jest Twój humidor? Jaka jest maksymalna liczba cygar, które może pomieścić? Będziesz chciał upewnić się, że urządzenie nawilżające jest zoptymalizowane pod kątem określonej przestrzeni, aby Twoje cygara były trzymane w idealnym środowisku.

Rozmiar i Kształt Nawilżacza
Czy Twój humidor ma wydzielone miejsce na nawilżacze? Jeśli tak, jaki rozmiar lub kształt nawilżacza jest potrzebny? Podczas gdy większość humidorów oferuje dużo miejsca na umieszczenie dowolnego typu nawilżacza, niektóre są zaprojektowane dla określonych rozmiarów lub kształtów. Dlatego będziesz chciał mieć pewność, że nawilżacz będzie pasował do Twojego urządzenia.

Poziom Konserwacji
Każdy typ nawilżacza będzie wymagał pewnego poziomu konserwacji, głównie dodawania wody destylowanej do urządzenia wraz ze specjalnym antybakteryjnym roztworem do nawilżacza, takim jak Roztwór do Nawilżacza firmy adorini. To, jak często będziesz musiał uzupełniać urządzenie, zależy od wielu czynników, w tym wielkości urządzenia nawilżającego, częstotliwości otwierania i zamykania humidora, średniej liczby cygar trzymanych w humidorze, a nawet warunków atmosferycznych poza humidorem.

Aktywny lub pasywny
Chociaż nawilżacze pasywne są łatwe w użyciu i stosunkowo niedrogie, mogą wymagać dość regularnej pielęgnacji. Natomiast aktywne nawilżacze zwykle wymagają mniej konserwacji, a niektóre urządzenia z wyższej półki działają przez kilka miesięcy bez konieczności ponownego napełniania. Jednak możliwe wady aktywnych, elektronicznych nawilżaczy polegają na tym, że są one generalnie droższe i często mogą zajmować cenniejszą przestrzeń humidora lub wymagają podłączenia przewodu zasilającego poza humidorem.

Podczas eksploracji różnorodnej oferty nawilżaczy HumidorDiscount znajdziesz kluczowe informacje na stronie każdego produktu, które dodatkowo ułatwią wyszukiwanie. Już na pierwszy rzut oka zobaczysz wymiary urządzenia, ilość cygar, które urządzenie obsłuży, a nawet z jakiego materiału jest wykonane, dzięki czemu z łatwością znajdziesz urządzenie odpowiednie dla siebie i które wyniesie Twoje doświadczenie w przechowywaniu cygar na wyższy poziom.

Higrometry
Higrometry to poręczne urządzenia, które mierzą wilgotność względną, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć, jak dobrze działa nawilżacz. Podczas gdy same cygara ostatecznie powiedzą ci, czy utrzymywano je w odpowiedniej wilgotności, higrometry znacznie ułatwiają określenie poziomu wilgotności na pierwszy rzut oka, zapewniając spokój ducha. Istnieje wiele różnych stylów higrometrów, które są dostępne w różnych rozmiarach i wykończeniach. Jednak wszystkie higrometry można podzielić na dwa typy: analogowe i cyfrowe.

Higrometry Analogowe


Urządzenia analogowe mają zwykle klasyczny okrągły kształt z numerowaną tarczą, która pokazuje aktualną wilgotność względną. Są to najczęstsze typy higrometrów spotykane w humidorach i mogą oferować wygląd od klasycznego stylu starego świata po bardziej współczesne projekty. Niezależnie od tego, jak wyglądają, higrometry analogowe będą jednym z trzech typów:

Higrometry z Metalową Sprężyną:
Te higrometry są wyposażone w metalową sprężynę, która porusza się w odpowiedzi na poziom wilgotności. Są to najtańsze i najmniej dokładne typy higrometrów.

Higrometry z Naturalnego Włosia: Dokładniejsze od higrometrów sprężynowych, urządzenia te wykorzystują naturalne włosie, które rozszerza się lub cofa wraz ze zmianami wilgotności. Włosia z kolei poruszają igłą na tarczy, pokazując aktualny poziom wilgotności. Ten typ higrometru wymaga regularnej konserwacji i ponownej kalibracji, co sprawia, że ​​nie jest on idealny do humidorów do cygar.

Higrometry z Syntetycznego Włosia: Te urządzenia działają w taki sam sposób, jak ich odpowiedniki z włosiem naturalnym, z wyjątkiem tego, że włosie jest wykonane z materiału syntetycznego, który wymaga niewielkiej lub żadnej konserwacji. Najlepsze higrometry z włosiem syntetycznym to wyprodukowane w Niemczech precyzyjne higrometry, specjalnie zaprojektowane do wysokich poziomów wilgotności wymaganych w humidorach do cygar. Wiele z nich jest wstępnie skalibrowanych, na przykład popularny [Y4386] Higrometr Humidorowy z Włosia od adorini [ Y4386], więc są one gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka.

Higrometry Cyfrowe


Urządzenia cyfrowe zapewniają czytelny wyświetlacz, a nawet mogące pokazywać aktualną temperaturę, a także poziomy wilgotności względnej. Cyfrowe higrometry również nie wymagają kalibracji. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, urządzenia cyfrowe niekoniecznie są dokładniejsze niż higrometry analogowe, ponieważ nawet najlepsze urządzenia elektroniczne mogą mieć odchylenie +/- 2%. Najwyższą ogólną dokładność zapewniają urządzenia cyfrowe, które są zoptymalizowane pod kątem humidorów do cygar lub poziomów wilgotności powyżej 65%, takie jak Cyfrowy Higrometr Compact firmy adorini.

Spersonalizowana Kontrola Wilgotności
Bez względu na rozmiar i styl humidora, w którym planujesz przechowywać swoją kolekcję cygar, istnieją nawilżacz i higrometr idealne do Twojego miejsca na przechowywanie cygar. Zacznij więc szukać nawilżaczy i higrometrów i już dziś spersonalizuj swój humidor.

Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT.. Bezpłatna wysyłka od 450 zł . Dla wartości zamówienia poniżej 450 zł dodatkowo koszty wysyłki dochodzą. Ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi.