IM Corona

IM Corona

Od 1933 roku firma IM Corona oferuje entuzjastom palenia tytoniu wysokiej jakości zapalniczki słynące z klasycznego stylu i doskonałej niezawodności. Asortyment zapalniczek firmy IM Corona oferuje miłośnikom cygar i koneserom fajki dobrze wykonane opcje, które są jednocześnie klasyczne, stylowe i trwałe.Historia IM Corona

Według opowieści zespołu IM Corona, w pierwszej połowie XX wieku kilka fabryk zapalniczek w Japonii tworzyło zapalniczki pod nazwą Corona. Jedna z nich, Ishmitsu Kinzoku Kogyo, rozpoczęła produkcję zapalniczek w 1933 roku. Fabryka szybko stała się znana z tworzenia zapalniczek o wyjątkowej jakości. Reputacja fabryki była tak duża, że w 1954 roku została ona pierwszym producentem zapalniczek, który otrzymał certyfikat Japan Industry Standard (JIS).

W latach 50. fabryka zaczęła specjalizować się w zapalniczkach zasilanych butanem, co było nowym osiągnięciem technologicznym lat 50. W tym czasie fabryka jeszcze bardziej odróżniła się od innych, przyjmując nową nazwę. W nazwie połączono "I" od Ishmitsu i "M" od "manufacturing" z Corona, tworząc IM Corona, oficjalną nazwę uwielbianej marki.

Do czasu wypuszczenia na rynek legendarnej zapalniczki Old Boy na początku lat 80-tych, IM Corona zyskała światową sławę jako jeden z najbardziej zaufanych producentów zapalniczek. Firma nawiązała współpracę z europejskimi markami, aby zapewnić sobie szerszą globalną ekspozycję. To tylko zwiększyło renomę IM Corona wśród palaczy cygar i fajki.

Przez te wszystkie lata zespół IM Corona utrzymywał zaangażowanie w jakość, która przyniosła IM Corona prestiż posiadania znaku towarowego w 33 krajach na całym świecie. Tę pasję do doskonałości znajdziesz w każdej dzisiejszej zapalniczce IM Corona.

Zapalniczki IM Corona

Wielu producentów zapalniczek co roku wypuszcza nowe wzory i style. Jednak IM Corona utrzymuje filozofię "less is more", która pozwala skupić się na jakości, a nie na ciągłej potrzebie wymyślania nowych designów. Dopracowując sprawdzone projekty, zespół IM Corona oferuje produkty, które łączą w sobie trwałość z ponadczasowym stylem i wyrafinowaniem.

Każda zapalniczka IM Corona to klasyk, któremu zaufali palacze na całym świecie, ale dwa projekty osiągnęły status legendy. Te ulubione reprezentują wszystko, co najlepsze w dążeniu IM Corona do jakości.

Old Boy
Od momentu pojawienia się na rynku we wczesnych latach 80-tych XX wieku, model IM Corona Old Boy stał się głównym wyborem dla palaczy fajki na całym świecie. Tradycyjny design z lat 30. i elegancki miękki płomień nadają Old Boyowi urzekająco nostalgiczny wygląd. Jednak wytrzymała konstrukcja, skośny płomień i współczesne wykończenie sprawiają, że Old Boy jest idealną zapalniczką dla współczesnych miłośników fajki i tytoniu.


Każda z tych zapalniczek, jak na przykład najlepiej sprzedająca się Old Boy Chrom i Czerń, posiada bardzo duży zbiornik paliwa i wysuwany tamper. Częściowo wysuń tamper i przekręć go, aby zablokować go w miejscu do użycia, lub wyciągnij go do końca i użyj drugiego końca jako skrobaka do miski lub śrubokręta do obracania regulatora płomienia. To tylko kilka z elementów, które sprawiają, że IM Corona's Old Boy jest ulubieńcem na całym świecie. Old Boy nie jest przeznaczony wyłącznie dla palaczy fajki, ponieważ koneserzy cygar uznają jego wygląd, wrażenia dotykowe i skośny płomień za idealnie dopasowane do zapalania cygar.

Double Corona
Zapalniczka IM Corona Double Corona została stworzona dla wymagających miłośników cygar i zapewnia imponujący styl i funkcjonalność, które sprawiły, że stała się ona kolejnym ulubionym narzędziem IM Corona. Jej solidna mosiężna konstrukcja jest dostępna w kilku różnych wykończeniach, które podkreślają szeroki korpus zapalniczki. Przykładem jest Double Corona Matowa Czerń z Chromowanym Mosiądzem.


Odchylenie pokrywki i obrócenie tradycyjnego krzesiwa powoduje powstanie bardzo szerokiego, miękkiego płomienia. Ten podwójny płomień obejmuje większą powierzchnię cygara niż standardowy płomień, dzięki czemu możesz z łatwością i efektywnie zapalić swoje ulubione cygara. Obudowa krzesiwa ładowana od góry ułatwia konserwację, a duży zbiornik paliwa sprawia, że jesteś gotowy do działania przez cały dzień.

Dlaczego warto wybrać IM Corona?

IM Corona ma długą historię dostarczania niezawodnych zapalniczek przeznaczonych zarówno dla codziennych palaczy fajki, jak i koneserów cygar. Choć marka ta nie oferuje tak krzykliwych zapalniczek, jak te powszechnie dostępne na rynku, IM Corona oferuje ponadczasowy styl i funkcjonalność, na którą możesz liczyć każdego dnia. Jeśli szukasz solidnie wykonanej zapalniczki, która zapewni trwałość połączoną z ponadczasowym wyglądem, to IM Corona jest dla Ciebie.


Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT.. Bezpłatna wysyłka od 449 zł . Dla wartości zamówienia poniżej 449 zł dodatkowo koszty wysyłki dochodzą. Ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi.