Czy potrzebuję humidora, który kontroluje również temperaturę? Czy zmiany temperatury w humidorze są szkodliwe dla cygar?

Kontrola temperatury jest naprawdę możliwa tylko w przypadku dużych humidorów, ponieważ sama technologia wymaga dużej przestrzeni. To sprawia, że ​​opcja ta jest rozważana głównie w przypadku dużych szafek na cygara. Porównanie z szafkami lub piwnicami na wina jest nieuniknione. Muszą regulować temperaturę zarówno czerwonego, jak i białego wina, ale zwykle nie kontrolują poziomu wilgotności, co jest krytyczne dla cygar. Poziomy wilgotności w piwnicach lub szafkach są zwykle znacznie niższe od zalecanych do przechowywania cygar. Szczególnym wyzwaniem związanym z kontrolą temperatury w szafkach cygarowych jest interakcja między temperaturą a wilgotnością względną.

Ale czy wahania temperatury wpływają w ogóle na konsystencję cygar?

Jak podkreślaliśmy w innym miejscu,wilgotność względna w humidorze jest najważniejszym aspektem. Jeśli waha się od 68 do 75%, wszystko jest w porządku. Z fizycznego punktu widzenia cygara najlepiej utrzymują pożądaną 12-14% wewnętrzną masę wody w zakresie temperatur 16-28°C. W tym widmie wilgoć pozostaje statyczna i nie wydostaje się do powietrza. Są to temperatury, które można znaleźć w większości pomieszczeń. Pod warunkiem, że humidor nie jest narażony na skrajności, na przykład na bezpośrednie światło słoneczne, utrzymanie wilgotności humidora powinno być dość proste.

Dla długotrwałego przechowywania zaleca się trzymanie cygar w nieco niższej temperaturze od 16 do 22°C. Dzięki temu aromat cygar rozwija się powoli, stopniowo staje się bardziej złożony. Małe odchylenia o kilka stopni od tej idealnej wartości nie spowodują znaczących zaburzeń w długoterminowym przechowywaniu. W naszym sklepie można również znaleźć szafki na cygara z pełną kontrolą klimatu.

Który humidor jest zalecany dla...


Gdzie jest najlepsze miejsce do...