Co to jest cygaro premium?

Odpowiedź na to pytanie polega na różnicy między długim wypełniaczem a cygarem z krótkim wypełniaczem, to znaczy pomiędzy ręcznie zwijanymi cygarami wykonanymi z całych liści tytoniu i cygarami maszynowo wypełnionymi rozdrobnionym tytoniem.

Chociaż ewentualne konsekwencje tego zróżnicowania mogą oznaczać zmniejszenie popytu na krótkie wypełniacze, ponieważ może to sprawić, że staną się mniej pożądane, za ich procesem produkcyjnym stoją jednak wieki tradycji. Przed wprowadzeniem maszyn, krótkie wypełniacze również były ręcznie zwijane. Cygara z krótkimi wypełniaczami oraz indonezyjskie i brazylijskie tytonie, które są najczęściej używane do ich wypełnienia, nie są gorsze ani lepsze niż długie wypełniacze, a karaibskie tytonie są tylko inne; tak jak niemiecki Riesling nie jest lepszy ani gorszy od francuskiego Chardonnay.

Oznaczenie totalmente a mano reprezentuje najwyższą jakość długich wypełniaczy. Termin ten jest wybity na dole wszystkich odpowiednich pudełek cygar. Jest to również ukryte w wyrażeniu tripa larga (long filler). Termin ten mówi ci, że cygara zostały całkowicie zwinięte ręcznie, zaczynając od pęczka (znanego również jako lalka, tj. Wypełniacz z długich liści tytoniu plus lepiszcza) do końcowego zwijania go za pomocą owijki.

Gdy użyte jest wyrażenie hecho a mano , oznacza to, że maszyna była zaangażowana w tworzenie partii. Opakowanie jest następnie mocowane ręcznie.

Istnieją również średnie wypełniacze, w których wiązka zawiera kombinację drobno ciętych liści i całych liści tytoniu. Zazwyczaj są one zwijane ręcznie.

Jakość tytoniu również odgrywa rolę w koncepcji cygara premium. Na przykład na Kubie najlepsze gatunki tytoniu rosną w regionie Pinar del Rio. Tytoń uprawiany jest również w regionie Oriente, ale jest używany głównie do konsumpcji lokalnej lub do papierosów. Oczywiście między tytoniami Pinar del Rio występują różnice w jakości. Na przykład tytonie, które będą używane tylko w cygarach marki Cohiba.

Te aspekty są odzwierciedlone w cenie. W jakim stopniu znajdują odzwierciedlenie w smaku cygar, miłośnicy muszą sami decydować.

Jak bardzo opakowanie wpływa na smak...


Jak rozmiar cygara wpływa na smak?