Jak rozmiar cygara wpływa na smak?

Każdy palacz cygar, który od czasu do czasu wypala cygaretkę, choć może pochodzić od zwykłej marki cygar, zauważy znaczną różnicę smaku w swoich cygarach. Istnieje proste wytłumaczenie tego.

Zwykle poszczególne formaty każdej konkretnej marki cygar będą miały jednolity aromat dzięki konsekwentnemu stosowaniu przez markę własnych konkretnych mieszanek tytoniowych. Jeśli chcesz wypróbować nową markę cygar, zalecamy zacząć od formatu Corona lub lepiej Robusto. Dotyczy to również początkujących. Wielu początkujących często idzie w stronę najmniejszych formatów, unikając większych formatów, uważając je za silniejsze tylko dlatego, że są większe, ale tak nie jest.

Pięć różnych rodzajów tytoniu zwykle trafia do długiego wypełniacza: owijacz to jedno; następnie zawijacz; i trzy różne tytonie dla samego wypełnienia. Sztuką mistrza blendera tytoniu jest staranna selekcja tych tytoniów pod kątem najlepszej możliwej kombinacji pod względem smaku i ilości. W bardzo małym formacie mocniejszy tytoń grozi zdominowaniem, podczas gdy w formacie Robusto (o średnicy 19,84 mm) harmonijna mieszanka jest znacznie łatwiejsza do osiągnięcia.

Smak drobnego cygara będzie się rozwijał i pogłębiał w miarę palenia. Jest to ważny punkt, kiedy porównujemy cygaretkę z formatem Churchilla. Smak cygaretki ma niewielkie lub żadne szanse na rozwój ze względu na krótki czas palenia, podczas gdy Churchill, dzięki swoim dużym rozmiarom, zapewnia szerokie możliwości rozwijania smaku. Czasami palacz może zauważyć, że cygaretki są gorzkie lub zbyt silne. W większym formacie, gdy wybrana mieszanka tytoniowa jest prawdziwie harmonijna, nie dzieje się to wcale, lub dzieje się tylko pod koniec cygara.

Oprócz mieszanki tytoniowej, przy omawianiu smaku bierze udział inny czynnik. Grube cygaro działa jak naturalny filtr. Ponieważ jest wędzony, kondensat, wilgoć i niepożądane aromaty powoli osadzają się w cygarze i są tylko palone na końcu. Zalecamy palenie bardziej zdecydowanych formatów cygarowych, im grubsze, tym lepiej, aby doświadczyć optymalnej mieszanki aromatów. Tylko te większe cygara wytwarzają odpowiednią ilość dymu, aby umożliwić zmianę smaków i ich smak.

Co to jest cygaro premium?


Co mówi kolor owijacza o cygarze?