Jak często powinieneś zaciągać się cygarem?

Na to pytanie można odpowiedzieć po prostu: tak często, jak to możliwe. Aby nie dopuścić do przegrzania się cygara, powinieneś się zaciągać na tyle często, aby nie zgasło.

Pozostaje jednak wiele dalszych pytań dotyczących neofity i być może także bardziej doświadczonych palaczy.

W przypadku cygar o długim wypełnieniu, zadaniem torcedora jest ręczne toczenie idealnego cygara, co zapewnia dobre zaciąganie i równomierne palenie. Jest to niezbędne, aby cygaro nie gasło po kilku zaciągnięciach. Zaciąganie maszynowo zwijanych short fillers jest zwykle doskonałe od samego początku. Ale z powodu cięcia tytoniu w środku, spalanie jest inne, szybsze niż long fillers.

Tak więc torcedor zręcznie zwija idealne cygaro, które równomiernie się zaciąga na całej średnicy i pali się równomiernie. Załóżmy, że to cygaro to Corona, jako przykład. W swoim słynnym przewodniku dla palaczy cygar Zino Davidoff określił czas palenia od 50 do 60 minut i zalecił zaciągnięcie cygara tylko raz na minutę. To brzmi jak bardzo mało i jest prawdopodobne, że w tym okresie cygaro może zgasnąć. Dwa lub trzy dmuchnięcia na minutę nie powinny naprawdę przegrzewać cygara, ale jeśli tytoń konsekwentnie spala się zbyt gorąco, może sprawić, że cygaro będzie gorzkie. Tę zasadę należy również wziąć pod uwagę, przy zapalaniu cygara , co należy robić ostrożnie i powoli.

To nie tragedia, jeśli twoje cygaro zgaśnie. W zależności od rozmiaru można nawet zapalić cygaro kilka razy w razie potrzeby, ale nie należy czekać dłużej niż 15 minut, aby to zrobić. Jeśli poczekasz dłużej, kondensaty i inne substancje, które negatywnie wpływają na smak, zostaną złożone w cygarze, a następnie spalone po ponownym zapaleniu. W normalnych warunkach substancje te nie osiągnęłyby podniebienia, ale zostałyby wypuszczone w powietrze podczas spalania cygara. Łatwo to sprawdzić na własne oczy, jeśli następnego dnia ponownie zapalimy pół-palone cygaro, zauważysz, że jest gorzkie, a smak nikotyny staje się bardzo wyraźny.

Jeśli jesteś palaczem papierosów, może się okazać, że przejście do wolniejszego tempa palenia cygara jest nieco niezręczne. Cygara mają być palone w miłej atmosferze, bez pośpiechu. Doświadczony palacz cygar łączy się z cygarem, odczuwa każde zaciągnięcie się, czy nadal pali się płynnie i, w razie potrzeby, reguluje nierównomierne palenie lekkim błyskiem zapalniczki.

Jak uniknąć wdychania dymu z cygara?


Czy cygara w humidorze trzeba obracać?