Jakie są zalety i wady różnych sposobów cięcia cygara?

Oczywiście zawsze możesz zrobić to tak, jak hardkorowy bohater z Zachodu i odgryźć cygaro. Jednak nie jest to szczególnie estetyczne ani bardzo praktyczne, ponieważ ustnik się rozdziera, wrażliwe opakowanie może zostać poważnie uszkodzone i może nawet zacząć się rozwijać.

Następnie są puryści, dla których wystarczy kilka ukłuć na końcu cygara. Dobrze zwinięte cygaro powinno nadal się zaciągać, ale uprzedzam, dzięki temu smak cygara będzie silniejszy. Ze względu na wąski strumień powietrza, smaki są silnie skoncentrowane na podniebieniu, a złożoności i głębia smaku są prawie stracone. Niektórzy miłośnicy faktycznie preferują intensywność smaku, który powstaje, ale to, jak w przypadku wielu innych rzeczy, jest kwestią gustu.

Te dwie skrajności na bok, istnieje wiele dobrze znanych technik i narzędzi do pracy dostępnych obecnie na rynku. Istnieje kilka różnych typów obcinaczy cygar , zaczynając od klasycznego przecinaka V-Cut lub obcinacza klinowy, model preferowany przez naszych przodków. Jak sama nazwa wskazuje, to narzędzie wytwarza cięcie w kształcie litery V w czapce cygara. W przeszłości najczęściej używanymi cygarami były krótkie wypełniacze, wiertła nie były zbyt dobrze znane, a cięcie w kształcie klina było przydatne, ponieważ pomagało utrzymać rozdrobniony tytoń wewnątrz krótkiego wypełniacza w dostaniu się do ust palacza, jak okruchy.

W dzisiejszych czasach najczęściej używanym narzędziem do tego celu jest obcinacz z dwoma nożami. Dwa ostrza mogą w razie potrzeby odciąć całą głowę cygara lub tylko część nasadki. Obcinacz z dwoma nożami to obecnie klasyczny produkt wśród obcinaczy. Wykonany z dwóch ostrych jak brzytwa ostrzy zawartych w typowo ergonomicznie zaprojektowanej obudowie, wywiera nacisk równomiernie z obu stron dla czystego, precyzyjnego cięcia.

Cygaro nożyczki oferują podobne zalety, chociaż większość modeli nie sprawdzi się w kieszeni.

Następnie jest obcinacz gilotynowy . Wyposażony w tylko jedno ostrze, gilotyny są bardzo płaskie i wygodnie pasują do większości kieszeni, ale pojedyncze ostrze utrudnia uzyskanie czystego cięcia, szczególnie w porównaniu z nożami z podwójnym ostrzem.

Kieszenie: Jeśli zamierzasz nosić swój obcinacz w kieszeni, powinieneś wybrać urządzenie z blokowanym ostrzem. Wiele bezmyślnych rąk w kieszeni doprowadziło do krwawych palców.

dziurkacz do cygarto kolejna opcja. Zastosowano okrągłe ostrze do wycięcia otworu w pokrywie cygara. Krytycy twierdzą, że kondensat może gromadzić się w pozostałej części kapelusza w trakcie dymienia. Inni mówią, że pełna mieszanka smaków rozwinie się tylko na podniebieniu, gdy cała czapka zostanie odcięta. Ten ostatni argument daje do myślenia. W rzeczywistości dym, który przepływa przez niewielki otwór, jest bardziej skoncentrowany niż ten, który przepływa przez duży otwór, jak to wynika z odcięcia końca od cygara. Przez to oznaczałoby to, że z większą dziurą to, co dociera do podniebienia, ma szersze spektrum smaków. Uderzenia są jednak w różnych rozmiarach, więc jeśli zgadzasz się z przedstawioną powyżej argumentacją, powinieneś wybrać taki, który wycina dość duży fragment czapki. Dogodnie, większość dziurkaczy jest zaprojektowana z wbudowanym urządzeniem, które automatycznie wyrzuca okrągły kawałek tytoniu, który właśnie wyjęto z cygara, oszczędzając irytującego zadania stukania nim w popielniczkę. Jeśli jednak jesteś fanem cygar Perfecto, może okazać się, że użycie dziurkacza jest trudne.

Ostatnio na tej liście znajduje się Easycut, który jest szczególnie odpowiedni dla początkujących. Często zdarza się, że są one dystrybuowane za darmo podczas specjalnych wydarzeń. Zaletą tych modeli jest to, że mają ścianę za ostrzami, działającą jak zatyczka i uniemożliwiającą włożenie cygara za daleko do noża. Pozwalają ci tylko odciąć czapkę z cygara, a więc domyślnie unikasz odcinania zbyt dużego kawałka cygara, co może narazić opakowanie na ryzyko rozwinięcia się.

Jaki jest najlepszy sposób na...


Jak bardzo opakowanie wpływa na smak...