Co mówi kolor owijacza o cygarze?

Producenci cygar podejmują wiele trudu, aby wybrać opakowania z estetycznymi i apetycznymi kolorami dla cygar. Kiedy mówimy o jedzeniu, często mówi się, że danie jest "ucztą dla oczu". Wyciąganie wniosków na temat smaku cygara opartego wyłącznie na ciemności owijki może prowadzić niedoświadczonego miłośnika do błędu. W cygarach zazwyczaj kojarzy się ciemniejsze kolory z ostrością i mocą smaku. Ale nie zawsze tak jest. Jeśli chodzi o kolory Maduro lub Oscuro, smaki będą miały słodki, wręcz czekoladowy ton.

Wczesne zbiory owijacza i metody fermentacji mogą wpływać na kolor. Eksperci generalnie rozróżniają siedem różnych kolorów, podczas gdy pracownik fabryki cygar odpowiedzialny za jednorodność koloru w każdym polu, escogedor , może odróżnić wiele odcieni.

  • Claro Claro: Synonimy tego koloru to Double Claro, American Market Selection lub Candela. Liście tytoniu zbiera się bardzo wcześnie i szybko suszy za pomocą sztucznego ciepła. Uzyskana owijka znajduje się gdzieś pomiędzy żółtą a oliwkową zielenią w spektrum kolorów.
  • Claro: Ten kolor jest charakterystyczny dla dobrze znanego odcienia Connecticut Shade, który jest uprawiany pod osłoną z gazy, aby chronić go przed słońcem. Jego kolor jest porównywalny z kolorem café con leche . Liście tytoniu zbiera się na krótko przed osiągnięciem dojrzałości, a następnie suszy na powietrzu bez dodatku sztucznego ciepła.
  • Colorado Claro : ten jasno-złoty kolor wskazuje, że cygaro ma nieco silniejszy smak niż dwa poprzednie warianty.
  • Colorado : owijarka Colorado jest ciemnobrązowa z czerwonymi odcieniami. Poprzednio ten kolor był znany jako English Market Selection.
  • Colorado Maduro : W pełni dojrzałe liście tytoniu są używane do tego koloru: głęboki, ciemnobrązowy, zbliżony do następnego poziomu koloru, Maduro. Cygara z tą osłoną mogą mieć wiele przypraw i aromatów. Jeśli brąz ma wyraźny czerwonawy blask, nazywa się go cygarami Rosado.
  • Maduro : Colorado Maduro, Maduro i Oscuro, są najciemniejszymi owijkami i sugerują palaczowi bardzo mocne cygaro. Siła odnosi się jednak do charakterystycznego aromatu i jego różnorodności, a nie do tolerancji. Owijki Maduro są bardzo ciemnobrązowe; te liście tytoniu były wystawione na bezpośrednie działanie światła słonecznego przez długi czas. W smaku dominuje pewna słodycz. Są one również znane jako Spanish Market Selection.
  • Oscuro : Ta owijka jest prawie czarna. Oscuro jest również znane jako Connecticut Broadleaf. Jeśli chodzi o smak i aromat, są najbardziej intensywne z trzech ciemniejszych owijek.

Jak rozmiar cygara wpływa na smak?


Jak uniknąć wdychania dymu z cygara?