Czy humidor wymaga specjalnej troski?

Humidor sam w sobie nie wymaga szczególnej troski. Ważne jest jednak, aby nawilżacz był regularnie sprawdzany i ponownie napełniany w razie potrzeby . W przypadku elektronicznych nawilżaczy, dźwięk ostrzegawczy lub światło LED informuje użytkownika, że ​​nawilżacz musi być ponownie napełniony. Przy wszystkich innych nawilżaczach użytkownik musi regularnie monitorować poziom wilgotności . Odbywa się to przez sprawdzenie higrometru. Jeśli poziom wilgotności na wyświetlaczu spadnie, nawilżacz powinien zostać ponownie napełniony. Osoba doświadczona może określić, po prostu dotykając cygara, czy mają one prawidłowy stopień wilgotności. Ogólnie rzecz biorąc, utrata wilgotności po krótkim otwarciu humidora w celu wyjęcia cygara jest nieznaczna. Cedr hiszpański działa jak naturalny bufor wilgoci, a obojętne cząsteczki wody potrzebują trochę czasu, aby opuścić cygaro. Nawilżacze wymagają częstszej uwagi podczas chłodniejszych miesięcy, kiedy wilgotność otoczenia jest na ogół mała, a system nawilżania zużywa więcej płynu.

Często zaniedbywanym punktem, nawet przez doświadczonych palaczy cygar, jest to, że elementy gąbkowe używane we wszystkich nawilżaczach powinny być wymieniane co najwyżej co rok lub dwa . Wielu producentów nie zwraca uwagi na ryzyko gromadzenia się bakterii i zarazków w gąbkach potencjalnych nabywców. Zastosowanie specjalnych cieczy nawilżających może znacznie opóźnić ten proces. Ważne jest, aby upewnić się, że element gąbkowy nawilżacza jest wymienny. W naszym sklepie można znaleźć
zapasowe gąbki z włókniny polimerowej akrylowe do nawilżaczy , które mają odpowiedni rozmiar dla popularnego nawilżacza adorini deluxe ale w razie potrzeby można go przyciąć, aby pasował do innego nawilżacza, pod warunkiem oczywiście, że obudowa nawilżacza może zostać otwarta.

Gdzie jest najlepsze miejsce do...


Jak ustawić humidor?